Drogowe Inspiracje

Drogowe Inspiracje

SEBASTIAN LUDWICZAK listopad-grudzień | 6 (29) 2016

Jak modernizować drogi przy użyciu destruktu pofrezowego? Przykład gminy Krotoszyn

W bieżącym roku na terenie gminy Krotoszyn zostały zmodernizowane dwie ulice przy użyciu destruktu pofrezowego. Czym wyróżnia się ten materiał i jaki jest koszt przeprowadzenia remontu z jego wykorzystaniem? Aby znaleźć odpowiedzi na te pytania, przyjrzyjmy się szczegółom krotoszyńskiej modernizacji.

JACEK KOSIERB listopad-grudzień | 6 (23) 2015

Jak zmieniała się infrastruktura drogowa Powiatu Świdnickiego w 2015 r.

Remonty dróg oraz budowa chodników i ścieżek rowerowych niosą za sobą udogodnienia, na które czekają wszyscy mieszkańcy, którym zależy na zwiększeniu wygody i bezpieczeństwa. Kończący się rok 2015 obfitował w wiele inwestycji, które polepszyły życie mieszkańców Powiatu Świdnickiego. Przedstawiamy miejsca, w których pojawiły się udogodnienia.

NINA KINITZ maj-czerwiec | 3 (20) 2015

Wilk syty i owca cała, czyli jak osiagnac kompromis społeczny w sprawie modernizacji drogi. Przykład Brwinowa

Niewiele brakowało, by efektem remontu ulicy Pszczelińskiej – odcinka drogi wojewódzkiej nr 720, który łączy Brwinów z Otrębusami – było wycięcie zabytkowej alei drzew i szeroko zakrojony konfl ikt władz ze społecznością lokalną. Stało się jednak inaczej – udało się wypracować kompromis, uratować „zieloną bramę Brwinowa” oraz stworzyć projekt nowoczesnej i bezpiecznej drogi.