Temat Numeru

Wielofunkcyjne maszyny Citymaster – odpowiedź na potrzeby miasta i gminy

Artykuł sponsorowany. Każde miasto, miasteczko a także niewielka wieś, wymaga
regularnego sprzątania. W lecie musimy zamiatać, jesienią zbierać
liście, zimą odśnieżać, a na wiosnę kosić szybko rosnącą trawę.
A gdyby tak mieć jedną maszynę do wszystkich tych, i wielu
innych, zadań? Przedstawiamy Hako Citymaster – wielofunkcyjny
pojazd, który odpowiada na wszelkie potrzeby jakie w kwestii
sprzątania możemy zaobserwować w naszym otoczeniu.

Bez względu na to, czy żyjemy w mieście, miasteczku czy niewielkiej wsi chcemy aby nasze otoczenie było przyjazne – a więc zadbane i bezpieczne. A bezpieczne są tylko te powierzchnie, które zostaną odpowiednio wyczyszczone. Każdy rodzaj przestrzeni miejskiej czy gminnej stwarza swoje własne, specyficzne potrzeby. Ulice, parkingi i place trzeba zamiatać i czyścić na mokro. Trawiaste pobocza dróg wymagają regularnego koszenia. Drogi, chodniki, alejki – bieżącego odśnieżania i posypywania w zimie. Za tak rosnącymi potrzebami podąża Citymaster – wielofunkcyjny pojazd i nośnik narzędzi firmy Hako. Poniżej przedstawiamy najważniejsze aspekty sprzątania tymi maszynami, z punktu widzenia spełniania wymagań stwarzanych przez obszary miejskie i gminne.

Wszystko czego potrzebują miasta i małe aglomeracje

Pierwszą trudnością, jaką napotkać można w każdej mniejszej lub większej aglomeracji, jest sprzątanie wąskich uliczek i zaułków. To miejsca często trudno dostępne, do których nie wjadą duże maszyny. Tego rodzaju strefy są szczególnie narażone na zanieczyszczenia – osiadający na nich pył, kurz i piasek zalegają długo, ponieważ ruch samochodowy w takich obszarach jest niewielki (a tym samym brud nie jest unoszony i „wymiatany”). Takie tereny potrzebują specjalnych rozwiązań. Modele

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą PRENUMERATĘ.

   
STREFA DLA
PROFESJONALISTÓW

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 11  Strona 12  Strona 13

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

TOMASZ SOCHACKI marzec-kwiecień | 2 (25) 2016

Przepusty i kanały

Naprawy bezwykopowe przepustów i przewodów kanalizacyjnych umożliwiają szybkie oraz tanie przeprowadzenie renowacji, i to bez ryzyka powstawania ulicznych korków. Zarządcy dróg często wybierają technologie reliningu i napraw rękawami nasączonymi żywicą. Jak je stosować, by uniknąć problemów wykonawczych, które mogą zwiększyć koszt przeprowadzenia prac?