Technologie

Kosiarko-rozdrabniarki Kubota – doskonałe rozwiązanie w pracach komunalnych

Artykuł sponsorowany. Kubota nieustannie poszerza ofertę swoich produktów w Europie. Japoński koncern oferuje profesjonalne i wydajne kosiarko- -rozdrabniarki serii SE2000 i SE2000P. Są to wszechstronne maszyny przeznaczone przede wszystkim do zastosowań komunalnych.

Marka Kubota przebojem zdobywa polski rynek ciągników rolniczych, plasując się na czołowych pozycjach w rankingach sprzedaży na rynku pierwotnym. Jednak Kubota to nie tylko ciągniki. Klienci mogą obecnie wybierać spośród maszyn zielonkowych: pras stałoi zmiennokomorowych, kosiarek dyskowych, przetrząsaczy, zgrabiarek oraz maszyn uprawowych. Szczególną uwagę należy poświęcić tu oferowanym kosiarko-rozdrabniarkom.

Najpopularniejszymi kosiarko-rozdrabniarkami do zastosowań komunalnych są Kubota SE2000 i SE2000P. Pierwsza z nich to maszyna o prostej i przede wszystkim wytrzymałej konstrukcji. Jej cechą charakterystyczną jest mocne ramię równoległoboczne oraz wytrzymała głowica. Wysoka prędkość obrotowa (2040 obr/min.) wraz z dużą liczbą elementów roboczych (14 na metr szerokości) gwarantują znakomite rozdrobnienie materiału. Rotor dostępny jest z nożami uniwersalnymi typu młoteczki lub z mocowaniem ruchomym. Maszyna dostępna jest w trzech szerokościach roboczych: 155 cm, 185 cm oraz 200 cm.

W porównaniu do SE2000 seria SE2000P daje możliwość większego wychylenia bocznego (1255 mm). Oferowana jest w dwóch szerokościach roboczych: 200 cm i 230 cm. Obydwie serie zostały wyposażone w przekładnie ze zintegrowaną wolnobieżną oraz napęd oparty o 5 zębatych pasków klinowych wraz z automatycznym sprężynowym napinaczem pasków dla zapewnienia stabilnej pracy.

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą PRENUMERATĘ.

   
STREFA DLA
PROFESJONALISTÓW

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 49

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

TOMASZ SOCHACKI lipiec-sierpień | 4 (27) 2016

Zmiana wymagań technicznych. Jak wykonywać nawierzchnie na nowych zasadach?

Nowe wymagania techniczne WT-1 i WT-2 2016 weszły w życie 9 maja 2016 r. Nie są to jednak dokumenty zastępujące, lecz jedynie uzupełniające wersje sprzed dwóch lat. Dokument WT-2 z roku 2014 określa wymagania projektowe takie jak: skład ziarnowy mieszanek mineralnych, zawartość lepiszcza, stabilizatorów, dodatków granulatu gumowego itp. Wymagania techniczne z roku 2016 odnoszą się natomiast bezpośrednio do etapu wykonawstwa nawierzchni, a więc technologii wbudowywania mas asfaltowych na drogach publicznych

DAMIAN MICHALAK lipiec-sierpień | 4 (27) 2016

Umowa w sprawie zamówień publicznych po nowelizacji ustawy

Co się zmieni?

Uchwalona niedawno przez Sejm nowelizacja ustawy Prawo zamówień publicznych niesie ze sobą największy zakres zmian od lat. Modyfikacja dotyka ponad połowy dotychczas obowiązujących przepisów. Jednym z najważniejszych obszarów, który doczekał się ingerencji ustawodawcy, są zasady wprowadzania zmian do umów w sprawie zamówień publicznych.