Wywiad

NOWE INWESTYCJE W GMINIE ROKIETNICA

Wybudowane ronda przyczyniły się do uspokojenia i upłynnienia ruchu w centrum miejscowości. Zwiększono również bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg poprzez wymianę nawierzchni jezdni, budowę chodników dróg rowero- wych i zatok autobusowych.

Pod koniec 2023 r. w Gminie Rokietnica oddano do użytku dwa ronda przy ulicy Szamotulskiej. Proszę opowiedzieć, od jak dawna dana inwestycja była planowana? Jak wyglądały początki? Przedstawiciel Zarządu Dróg Powiatowych

Łukasz Janikowski: Inwestycja była planowana od dawna. Prace projektowe zlecono w 2015 r. Decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej uzyskano w 2019 r. Ze względu na ograniczone możliwości finansowe Powiatu do rozpoczęcia inwestycji doszło po uzyskaniu dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą PRENUMERATĘ.

   
STREFA DLA
PROFESJONALISTÓW

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

REDAKCJA lipiec-sierpień | 4 (75) 2024

III OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA DROGI SAMORZĄDOWE 2024 ZA NAMI! RELACJA Z WYDARZENIA

13 czerwca 2024 r. w centrum konferencyjno-szkoleniowym BusinessWell w Poznaniu odbyła się III ogólnopolska konferencja „Nowe zasady projektowe dróg w praktyce samorządów 2024” zorganizowana przez naszą redakcję. Wydarzenie obfitowało w 12 ciekawych prelekcji ekspertów z zakresu drogownictwa. Zapraszamy do zapozna- nia się z relacją z wydarzenia, w którym uczestni- czyło blisko 120 osób.

PRZEMYSŁAW GOGOJEWICZ lipiec-sierpień | 4 (75) 2024

PRZEMYSŁAW GOGOJEWICZ UDZIELA ODPOWIEDZI NA PAŃSTWA PYTANIA

Zarząd powiatu jest zarządcą drogi powiatowej i to do jego kompeten- cji należy dbałość o drogę powiatową. Zarządca drogi jest organem jednostki samorządu terytorialnego na podstawie art. 19 ust. 1 ustawy o drogach publicznych. Zatem zarząd powiatu jako organ jest zobowiązany do usunięcia martwego zwierzęcia bezdomnego domowego lub gospodarskiego. Jeśli natomiast znany jest właściciel takiego zwierzęcia, można go obciążyć kosztami tego usunięcia.