Wydarzenia

ŚWIATŁO dla samorządów Wszystkie drogi prowadzą na AUTOSTRADĘ

Już 22 marca 2017 rozpocznie się XXV edycja Międzynarodowych Targów ŚWIATŁO w Warszawie. Przez trzy dni zarządcy dróg będą mieli okazję skorzystać z praktycznych porad dotyczących projektowania, budowy i eksploatacji oświetlenia drogowego oraz obejrzeć nowości rynkowe w centrum konferencyjnym EXPO XXI.

Organizator targów – Agencja SOMA, zapewnia, że podczas tegorocznej edycji wydarzenia odbędzie się kilkanaście szkoleń, warsztatów oraz konferencji, połączonych z prezentacją sprzętu i najnowszych technologii oświetleniowych. Specjalnie dla przedstawicieli samorządów zorganizowane zostanie również bezpłatne seminarium pt. „Analiza kosztów budowy i eksploatacji instalacji oświetlenia drogowego”, zaplanowane na 22 marca. Dzień później odbędą się natomiast warsztaty, których uczestnicy zdobędą praktyczną wiedzę, pomocną przy projektowaniu oraz weryfikacji realizacji inwestycji oświetlenia dróg i ulic. Jedną z głównych atrakcji towarzyszących temu wydarzeniu będzie finał konkursów Najlepiej Oświetlona Gmina i Miasto 2016 oraz Najlepsza Inwestycja Oświetleniowa w 2016 roku. Rejestracja uczestników odbywa się na stronie: www.lightfair.pl.

Wszystkie drogi prowadzą na AUTOSTRADĘ

Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA odbędą się po raz 23. w ośrodku wystawienniczo-kongresowym w Kielcach. W trakcie wydarzenia, które potrwa od 9 do 11 maja br., zaprezentowany zostanie nowoczesny sprzęt, innowacyjne technologie oraz materiały niezbędne do budowy dróg.

Uczestnicy tegorocznej edycji targów AUTOSTRADA- POLSKA będą mieli okazję nie tylko nawiązać kontakty z przedstawicielami firm z branży budowlanej oraz wziąć udział w premierach sprzętu, lecz również zostaną zaproszeni do udziału w pokazach maszyn oraz konferencjach i debatach z udziałem ekspertów. Zarządcy dróg, którzy przyjadą do kieleckiej hali targowej, zyskają też szansę na poszerzenie swojej wiedzy na temat zagadnień związanych z Białą Księgą Drogownictwa oraz innowacji budowlanych. Tradycyjnie już uzupełnieniem ekspozycji będzie Salon Kruszyw oraz Konkurs Operatorów Maszyn Budowlanych BIG BAU MASTERS.

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą PRENUMERATĘ.

   
STREFA DLA
PROFESJONALISTÓW

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 63

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

TOMASZ SOCHACKI marzec-kwiecień | 2 (31) 2017

Zbrojenie nawierzchni betonowych – czy zawsze jest potrzebne i jakie warto wybrać na drogach lokalnych?

Nawierzchnie betonowe od kilkunastu lat cieszą się coraz większą popularnością. Wynika to głównie z ich trwałości sięgającej nierzadko ponad 30-40 lat, co jest praktycznie niespotykane przy tradycyjnych nawierzchniach bitumicznych. Ponadto koszt budowy drogi betonowej jest obecnie porównywalny z budową drogi o konstrukcji podatnej, więc kwestie finansowe stopniowo tracą na znaczeniu.

MARCIN KRAWCZYK marzec-kwiecień | 2 (31) 2017

Odwrócony VAT – problemy w branży drogowej

Uchwalona w grudniu 2016 r. ustawa o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw wprowadziła z początkiem 2017 r. niemałe zamieszanie w branży budowlanej. Wszystko z powodu tzw. odwrotnego obciążenia na gruncie podatku od towarów i usług (VAT). O ile sama zmiana przepisów nie była zaskoczeniem, o tyle praktyczne problemy, którym muszą stawić czoło przedsiębiorstwa budowlane, przyprawiają o ból głowy.