Wydarzenia

AUTOSTRADA-POLSKA 2016 – targi z dialogiem w tle

Podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa Drogowego, które trwały od 31 maja do 2 czerwca br. w Kielcach, spotkali się przedstawiciele rządu, samorządów oraz firm działających w obszarze drogownictwa. Tegoroczne spotkanie upłynęło pod znakiem rozmów na temat projektu rozbudowy dróg, przedstawionego przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa.

Oprócz debaty pt. „Dialog się opłaca – od Białej Księgi Branży drogowej do optymalizacji budowy dróg”, program targów obejmował także konferencje „Stalowe czy betonowe drogowe obiekty mostowe”, „Uwolnienie stawek za parkowanie – optymalizacja wykorzystania przestrzeni publicznej czy drenowanie kieszeni kierowców” oraz spotkanie poświęcone zmianom związanym z nowelizacją ustawy Prawo zamówień publicznych. Zarządcy dróg mogli też uczestniczyć w piątej edycji Salonu Kruszyw, którego tematem przewodnim było rozjaśnianie nawierzchni.

AUTOSTRADA-POLSKA w liczbach

Powierzchnia targowej ekspozycji liczyła 30 tys. m2, które stały się miejscem prezentacji produktów ponad 471 firm pochodzących z 21 krajów. Na Międzynarodowych Targach Budownictwa Drogowego pojawili się m.in. przedstawiciele Niemiec, Czech, Danii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Kanady, Korei, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Ekspozycję odwiedziło 14 tys. zwiedzających. W tegorocznych targach uczestniczyli również: Andrzej Adamczyk, Minister Infrastruktury i Budownictwa, Jerzy Szmit, Podsekretarz Stanu w MIiB oraz Stanisław Karczewski, Marszałek Senatu RP.

Święto operatorów sprzętu budowlanego

Osoby obsługujące sprzęt służący do budowy dróg miały okazję zaprezentować swoje umiejętności w dwóch konkurencjach zawodów

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą PRENUMERATĘ.

   
STREFA DLA
PROFESJONALISTÓW

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 60  Strona 61  Strona 62

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

DAMIAN MICHALAK lipiec-sierpień | 4 (27) 2016

Umowa w sprawie zamówień publicznych po nowelizacji ustawy

Co się zmieni?

Uchwalona niedawno przez Sejm nowelizacja ustawy Prawo zamówień publicznych niesie ze sobą największy zakres zmian od lat. Modyfikacja dotyka ponad połowy dotychczas obowiązujących przepisów. Jednym z najważniejszych obszarów, który doczekał się ingerencji ustawodawcy, są zasady wprowadzania zmian do umów w sprawie zamówień publicznych.

TOMASZ SOCHACKI lipiec-sierpień | 4 (27) 2016

Jak zwiększyć trwałość nawierzchni betonowych? Utrzymanie i remonty bez tajemnic

Nawierzchnie betonowe są co prawda trudniejsze w wykonaniu i czasami droższe od bitumicznych odpowiedników, lecz ich wielką zaletą jest trwałość, która sięga nawet powyżej 50 lat. Konstrukcje podatne wymagają remontów już po kilku latach eksploatacji, podczas gdy nawierzchnie sztywne mogą funkcjonować bez większych napraw nawet 15-20 lat i więcej. Przyjrzyjmy się wybranym problemom związanym z bieżącym utrzymaniem i remontami dróg o konstrukcji betonowej w odniesieniu do dróg lokalnych.