Utrzymanie dróg

Oświetlenie uliczne NOWALED

Oświetlenie uliczne Nowaled odgrywa ważną rolę dla bezpiecznego korzystania z infrastruktury drogowej w warunkach ograniczonej widoczności oraz po zachodzie słońca. Istotnym elementem dla bezpieczeństwa mają parametry opraw oświetleniowych, niezawodność stosowanych komponentów i opracowana przez Inżynierów Nowaled technologia.

Dla użytkowników dróg, ciągów pieszych i przejść dla pieszych istotne są parametry świetlne oprawy, które pozwalają na właściwe oświetlenie tych miejsc pod względem natężenia, luminancji i jak najniższego efektu olśnienia. Wychodząc na przeciw tym wyma ganiom firma Nowaled opracowała oprawy oświetleniowe o bardzo wysokich parametrach jakościowych emitowanego światła. Każdy z elementów oprawy Nowaled został zaprojektowany w naszym Dziale Wdrożeń w Zakładzie Produkcyjnym w Oławie. NowaLed ILL jest polskim producentem opraw przemysłowych LED dedykowanych ściśle do zakładów produkcyjnych i magazynowych oraz do oświe tlenia otwartych przestrzeni jak ulice, chodniki, drogi gminne i osiedlowe oraz parkingi. Na rynku istniejemy od początku 2013 roku. Stawiamy na autorskie rozwiązania oferowanych produktów, które poza wysokimi parametrami charakteryzują się długą żywotnością i niską awaryjnością, co gwarantuje naszym Klientom stabilność i bezpieczeństwo użytkowania naszych opraw.

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą PRENUMERATĘ.

   
STREFA DLA
PROFESJONALISTÓW

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

MICHAŁ STAWOWIAK lipiec-sierpień | 4 (69) 2023

Nowoczesne frezarki drogowe: Klucz do perfekcyjnej jakości nawierzchni drogowych

Frezarki drogowe stanowią niezastąpione narzędzie w branży drogownictwa, umożliwiając precyzyjne kształtowanie nawierzchni. Dzięki nim można skutecznie usuwać stary i zniszczony materiał drogowy, przywracając nawierzchni jej pierwotną geometrię. Równocześnie frezarki zapewniają doskonałą jakość wykończenia, co przekłada się na poprawę bezpieczeństwa i komfortu użytkowników drogi.

KONRAD RÓŻOWICZ lipiec-sierpień | 4 (69) 2023

Zarządzanie drogami za pomocą spółki komunalnej

W obrocie gospodarczym występuje znaczna ilość spółek z kapitałem samorządowym, nazywanych powszechnie spółkami komunalnymi. Funkcjonują one w różnych sferach gospodarki komunalnej, chociażby zajmując się utrzymaniem zieleni miejskiej, zagospodarowaniem odpadów czy remontami. W świetle dorobku orzeczniczego pojawia się wątpliwość, w jakim zakresie spółki te mogą być wykorzystane w przestrzeni zarządzania drogami publicznymi.