Technologie

OŚWIETLENIE LED STAWIAMY NA JAKOŚĆ

Energooszczędna technologia LED wpisuje się w rządowy program związany z ochroną klimatu, a produkty LED wykorzystywane do oświetlania dróg i budynków użyteczności publicznej stają się coraz bardziej popularne. Wybór oświetlenia LED spełniającego wymagania norm i rozporządzeń UE sprawia jednak gminom trudności.

Dla gmin najważniejszym elementem decydującym o wymianie instalacji jest oszczędność energii, a tym samym obniżenie rachunków za zużyty prąd. W zależności od zamontowanej instalacji oświetleniowej i opraw oświetleniowych są to oszczędności rzędu 40–70%.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą PRENUMERATĘ.

   
STREFA DLA
PROFESJONALISTÓW

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 46  Strona 47

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

REDAKCJA listopad-grudzień | 6 (47) 2019

HUSQVARNA FLEET SERVICES™ – ŁATWIEJSZY SPOSÓB MONITOROWANIA URZĄDZEŃ

Husqvarna Fleet Services to inteligentne rozwiązanie oparte na pracy w chmurze, zapewniające firmom zajmującym się profesjonalną pielęgnacją terenów zieleni stały wgląd w status parku maszyn, dostarczające informacji o lokalizacji, stanie urządzeń i ich bieżącym użytkowaniu. Platforma oparta na module Bluetooth za pośrednictwem niewielkich czujników gromadzi dane w czasie rzeczywistym, co pozwala na bieżące informacje o pracy maszyn i na efektywne zarządzanie flotą.

MICHAŁ STAWOWIAK listopad-grudzień | 6 (47) 2019

EKSPLOATACJA I NAPRAWA MASZYN DROGOWYCH

Prowadzenie robót drogowych i mostowych wymaga obecnie współdziałania wielu maszyn i urządzeń, które zapewniają ciągłość pracy. Usterka jednej maszyny powoduje przestój całego ciągu technologicznego, a w rezultacie opóźnienie terminu wykonania robót i straty w produkcji, a także straty materiałowe. Można temu zapobiec, prawidłowo użytkując i konserwując sprzęt, a także planując naprawy i zabiegi techniczne.