Technologie

HUSQVARNA FLEET SERVICES™ – ŁATWIEJSZY SPOSÓB MONITOROWANIA URZĄDZEŃ

Husqvarna Fleet Services to inteligentne rozwiązanie oparte na pracy w chmurze, zapewniające firmom zajmującym się profesjonalną pielęgnacją terenów zieleni stały wgląd w status parku maszyn, dostarczające informacji o lokalizacji, stanie urządzeń i ich bieżącym użytkowaniu. Platforma oparta na module Bluetooth za pośrednictwem niewielkich czujników gromadzi dane w czasie rzeczywistym, co pozwala na bieżące informacje o pracy maszyn i na efektywne zarządzanie flotą.

Jak to działa

 

System Fleet ServicesTM pozwala śledzić urządzenia za pomocą zewnętrznie montowanych czujników Bluetooth lub — w przypadku profesjonalnych kosiarek automatycznych Husqvarna Automower® — wbudowanej łączności. Czujnik śledzi i zapisuje dane. Gdy aplikacja Gateway znajduje się w zasięgu technologii Bluetooth czujnika, dane o maszynie zostają automatycznie przekazane do konta użytkownika. System powiadamia o konieczności przeglądu, przebiegu silnika i historii serwisowania, a także o ostatnim zarejestrowanym położeniu Twojego urządzenia. Moduł wykorzystuje również lokalizator GPS do współużytkowania lokalizacji maszyn. Usługa Husqvarna Fleet Services™ daje możliwość sterowania, monitorowania i kontroli całej floty maszyn z poziomu laptopa, tabletu czy smartfona.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą PRENUMERATĘ.

   
STREFA DLA
PROFESJONALISTÓW

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 13  Strona 14  Strona 15

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

MICHAŁ STAWOWIAK listopad-grudzień | 6 (47) 2019

EKSPLOATACJA I NAPRAWA MASZYN DROGOWYCH

Prowadzenie robót drogowych i mostowych wymaga obecnie współdziałania wielu maszyn i urządzeń, które zapewniają ciągłość pracy. Usterka jednej maszyny powoduje przestój całego ciągu technologicznego, a w rezultacie opóźnienie terminu wykonania robót i straty w produkcji, a także straty materiałowe. Można temu zapobiec, prawidłowo użytkując i konserwując sprzęt, a także planując naprawy i zabiegi techniczne.