Technologie

KORZYŚCI I OSZCZĘDNOŚCI WYNIKAJĄCE Z ZASTOSOWANIA ULICZNEGO OŚWIETLENIA LED

Oświetlenie uliczne LED staje się coraz bardziej powszechne w Polsce i na świecie. Nowoczesne oprawy uliczne z powodzeniem zastępują konwencjonalne źródła światła, m.in. lampy sodowe, rtęciowe i metahalogenowe, które każdego wieczoru i nocy oświetlają infrastrukturę miejską na terenie całego kraju. Te nowoczesne rozwiązania charakteryzują się wysoką energooszczędnością, która w prosty sposób przekłada się na zmniejszenie kosztów związanych z miejskim oświetleniem.

Obecnie rozwój technologii LED osiągnął poziom umożliwiający zastąpienie popularnych tradycyjnych źródeł światła bardziej wydajnymi i ekonomicznymi rozwiązaniami. Obliczenia na podstawie czasu pracy, wydajności i gwarancji wyraźnie udowadniają opłacalność inwestowania w nowoczesne źródła LED w zakresie oświetlenia ulicznego, nawet przy podwyższonych kosztach inwestycyjnych. Oferowane oprawy LED zapewniają analogiczne oświetlenie przestrzeni roboczej jak tradycyjne oprawy oświetleniowe. Wykorzystywanie najnowszej cyfrowej technologii, przy pełnej kontroli mocy lamp LED,sprawia, że wskaźnik oddawania barw jest wysoki, co wraz z odzwierciedleniem prawdziwego odbicia ruchu i warunków środowiskowych znacznie poprawia jakość oświetlenia drogowego.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą PRENUMERATĘ.

   
STREFA DLA
PROFESJONALISTÓW

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 48  Strona 49  Strona 50  Strona 51

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

REDAKCJA listopad-grudzień | 6 (47) 2019

HUSQVARNA FLEET SERVICES™ – ŁATWIEJSZY SPOSÓB MONITOROWANIA URZĄDZEŃ

Husqvarna Fleet Services to inteligentne rozwiązanie oparte na pracy w chmurze, zapewniające firmom zajmującym się profesjonalną pielęgnacją terenów zieleni stały wgląd w status parku maszyn, dostarczające informacji o lokalizacji, stanie urządzeń i ich bieżącym użytkowaniu. Platforma oparta na module Bluetooth za pośrednictwem niewielkich czujników gromadzi dane w czasie rzeczywistym, co pozwala na bieżące informacje o pracy maszyn i na efektywne zarządzanie flotą.

MICHAŁ STAWOWIAK listopad-grudzień | 6 (47) 2019

EKSPLOATACJA I NAPRAWA MASZYN DROGOWYCH

Prowadzenie robót drogowych i mostowych wymaga obecnie współdziałania wielu maszyn i urządzeń, które zapewniają ciągłość pracy. Usterka jednej maszyny powoduje przestój całego ciągu technologicznego, a w rezultacie opóźnienie terminu wykonania robót i straty w produkcji, a także straty materiałowe. Można temu zapobiec, prawidłowo użytkując i konserwując sprzęt, a także planując naprawy i zabiegi techniczne.