Artykuł promocyjny

Bezpieczeństwo i komfort na drodze

Poznajcie nasze płyty pobocza LEFIX®

Nasze systemy drogowe dbają o stałe funkcjonowanie infrastruktury drogowej w waszej gminie, jednocześnie zapewniając swoją nowatorską konstrukcją oraz innowacyjnym materiałem zastosowanym w naszych płytach pobocza zwiększenie bezpieczeństwa. Płyty te zostały dodatkowo wzbogacone o odblaski wylane ze specjalnej masy, co gwarantuje długotrwałość takiego odblasku oraz wzrost efektywności i bezpieczeństwa dróg. Z roku na rok zwiększa się natężenie ruchu drogowego i – co za tym idzie – obciążenie dróg. Szczególnie rozwijający się ciężarowy transport drogowy wystawia na ciężką próbę stabilność jezdni. Konsekwencje: dodatkowe środki na utrzymanie dróg i zwiększona utrata bezpieczeństwa. Dodatkowo uszkodzone nawierzchnie mogą być przyczyną niebezpiecznych wypadków. Z płytami pobocza LEFIX® możemy zatrzymać dalszy rozwój tych zjawisk. Płyty zapobiegają kruszeniu się krawędzi jezdni i tym samym – przechylaniu się pojazdów. Efekty to mniejsze zużycie krawędzi jezdni, niższe wymagania konserwacyjne, a tym samym – niższe koszty. Ponadto przy wjechaniu na krawędź nawierzchni, „dudnienie” sygnalizuje jej koniec i niewłaściwy tor jazdy, co zwiększa bezpieczeństwo.
https://www.hydrobg.pl/plyty_pobocza_modernizacja_ drog.html

Korytka muldowe z rusztem Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku prezentujemy także korytko muldowe z rusztem. Korytka te mają swoje zastosowanie między innymi na zjazdach do posesji w ciągu betonowych ścieków drogowych/ muldowych. Nasze korytko muldowe z rusztem zapewnia szybki, pewny i bezproblemowy przejazd przez korytko. Bez obawy o uszkodzenie podwozia można szybko i sprawnie opuścić drogę publiczną bez stwarzania zagrożenia dla innych użytkowników drogi nadjeżdżających z tyłu.
https://www.hydrobg.pl/korytka_muldowe0.html

 

BG-Graspointner Sp. z o.o.

Kazimierza Szpotańskiego 10
04-760 Warszawa
tel.: +48 22 615 58 52
e-mail: office-pl@bg-graspointner.com
www.hydrobg.pl

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą PRENUMERATĘ.

   
STREFA DLA
PROFESJONALISTÓW

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

wrzesień-październik | 5 (64) 2022

WYKORZYSTANIE KRUSZYW WAPIENNYCH W MIESZANKACH WMS

Jeszcze nie tak dawno do produkcji mieszanek typu WMS stosowano głownie grysy ze skał magmowych, ale od jakiegoś czasu głownie dzięki licznym badaniom, które potwierdziły możliwości wykorzystywania także grysów ze skał osadowych, w tym wapienia, rozpoczęto opracowywać badania typu z ich wykorzystaniem, które spełniają wymagania w zakresie modułu sztywności i odporności na koleinowanie. Przykładem takiego rozwiązania może być recepta MMA opracowana na bazie kruszyw wapiennych.

KRZYSZTOF CHLIPALSKI wrzesień-październik | 5 (64) 2022

„Problemy” w realizacji inwestycji drogowych (ze strony inwestora i wykonawcy) – studium przypadku

Warto zacząć od „przyziemnej” genezy problemów w realizacji inwestycji drogowych. „Jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze” – pozornymi oszczędnościami są tani projektant oraz tani wykonawca, ale przemyślana optymalizacja kosztów w tym zakresie jest oczywiście pożądana, bo ostatecznie to nasze wspólne pieniądze przy inwestycjach w drogi publiczne i nasze problemy przy ich użytkowaniu.