Aktualności

Relumina – Sylvania zaproponowała prosty retrofit źródeł rtęciowych

Artykuł sponsorowany. Relumina jest efektywnym rozwiązaniem oferowanym w odpowiedzi na zakaz stosowania lamp rtęciowych w całej Unii Europejskiej. Lampa Relumina, składaja się Ze źródła metalohalogenowego w technologii ceramicznej (CMI) i jest bezpośrednim retrofitem do instalacji oświetleniowych wykonanych do lamp rtęciowych – nie wymaga wymiany statecznika. Relumina oferuje znaczne oszczedności energii elektrycznej, pozwalając na szybki zwrot kosztów wymiany i poprawę jakości światła, przy wymianie lamp jeden do jeden.

Próbna instalacja nowego produktu Sylvanii, lampy Relumina, idealnej do zastąpienia źródeł rtęciowych w instalacjach ulicznych, trwa w dzielnicy willowj w Belgii. Istniejące wysokociśnieniowe lampy rtęciowe 125W zostały zastąpione lampami Relumina 85W w Lauwe (Belgia). Efektem jest nie tylko znaczna oszczędność energii ale również znacznie lepsze oświetlenie uliczek. Podwyższony strumień światła oraz znacznie lepszy współczynnik odtważania kolorów CRI zaowocował nie tylko dużą oszczednością energii ale również poprawą jakości oświetlenia uliczek. "Efektywne oświetlenie uliczne jest ważnyą kwestią zarówno dla mieszkańców, którzy potrzebują bezpiecznego otoczenia ale i dla lokalnych władz, które opłacają rachunki za energie", komentuje Saurabh Pandhi, Senior Strategic Business Unit Manager w Havells Sylvania. "Oferowana przez Sylwanię Relumina jest odpowiedzią firmy na zapotrzebowanie rynku na trwałą i oszcczędną lampę z doskonałymi parametrami oraz łatwą w utrzymaniu – co oznacza, że jest to idealny wybór do stosowania w oświetleniu ulicznym".

Cechy Relumina

– Rozwiązanie energooszczędne dla HPMV

– Wysoce wydajna lampa o skuteczności świetlnej do 88 lm/W

– Szybki zwrot z inwestycji w ciągu 4,000-10,000 godzin (w zależności od mocy w watach i taryfy energii)

– Doskonałe CRI

– Długie czas życia

– Wysokiej jakości światło (3000K)

– Spełnia i przewyższa potrzeby nowych przepisów

– Obniża poziom emisji CO2 W obliczu nowych przepisów jakie konsekwentnie wprowadza komisja UE w sprawie zakazu stosowania lamp rtęciowych lokalne administracje będą zmuszone do inwestycji w wykonanie nowego oświetlenia ulicznego czy parkowego. Zapewne będą szukać rozwiązan które zapewnią możliwie najszybszy zwrot z inwestycji przy minimalnej ingerencji w istniejącą infrastrukture. Wydaje się że Relumina to idealny wybór, ponieważ pozwala na szybką instalację do istniejących opraw bez dodatkowych kosztów i modyfikacji. Relumina ma doskonały współczynnik CRI 84 co daje daje zauważalnie lepszą jakość światła niż alternatywna lampa rtęciowa. Dostępna w mocach 55W, 85W i 170W, aby zastąpić źródła rtęciowe wg. szeregu 80W, 125W i 250W Lampy występuje w przyjemnej barwie 3000K oferując jednocześnie zwiększoną moc świetlną co przekłada się na jaśniejsze, więc i bezpieczniejsze otoczenie.

Kluczowe korzyści

– Relumina zwieksza przyjazność otoczenia

– Energooszczędne i stylowe oświetlenie

– Bezpośredni zamiennik HPMV - co oznacza brak dodatkowych koseztów wymiany osprzętu i okablowania

– Zwiększona wydajność świetlna

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą PRENUMERATĘ.

   
STREFA DLA
PROFESJONALISTÓW

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 17

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

PIOTR KOŹLAREK styczeń-luty | 1 (24) 2016

Ekonomiczna jednowarstwówka

Drogi samorządowe stanowią około 95% sieci drogowej w Polsce. Taka skala sieci drogowej o znacząco niższym budżecie niż drogi krajowe i autostrady uzasadnia konieczność poszukiwania nowatorskich rozwiązań zarówno w podejściu teoretycznym, jak i wykonawczym. Muszą być one ekonomicznie uzasadnione i efektywne, ale przede wszystkim szybkie i bezproblemowe w wykonaniu.

Aktualności styczeń-luty | 1 (24) 2016

AST System – nowa jakość w sterowaniu oświetleniem ulicznym

Artykuł sponsorowany. Jak oświetlić gminną drogę, aby zrównoważyć koszty z komfortem mieszkańców? Standardem XXI wieku jest zapewnienie przez gminy oświetlenia ulicznego, gdy nad naszymi miastami i wioskami zapada zmrok. Nie do przecenienia jest możliwość poruszania się w nocy po oświetlonej drodze czy chodniku, by bezpiecznie znajomą drogą dotrzeć do celu. Taki komfort mieszkańców staje się obecnie wyzwaniem dla gmin i powiatów, które odpowiadają za nasze bezpieczeństwo na drogach. Koszty z tym związane systematycznie mogą spadać poprzez zastosowanie energooszczędnych lamp i reduktorów. Takie rozwiązania są jednakże drogie i w krótkim czasie nie zwracają się, bowiem oszczędności powstałe na skutek mniejszego zużycia energii nie pokrywają rat kredytu zaciągniętego na inwestycje. Ponadto sama sieć oświetlanych dróg błyskawicznie wzrasta.