Aktualności

AST System – nowa jakość w sterowaniu oświetleniem ulicznym

Artykuł sponsorowany. Jak oświetlić gminną drogę, aby zrównoważyć koszty z komfortem mieszkańców? Standardem XXI wieku jest zapewnienie przez gminy oświetlenia ulicznego, gdy nad naszymi miastami i wioskami zapada zmrok. Nie do przecenienia jest możliwość poruszania się w nocy po oświetlonej drodze czy chodniku, by bezpiecznie znajomą drogą dotrzeć do celu. Taki komfort mieszkańców staje się obecnie wyzwaniem dla gmin i powiatów, które odpowiadają za nasze bezpieczeństwo na drogach. Koszty z tym związane systematycznie mogą spadać poprzez zastosowanie energooszczędnych lamp i reduktorów. Takie rozwiązania są jednakże drogie i w krótkim czasie nie zwracają się, bowiem oszczędności powstałe na skutek mniejszego zużycia energii nie pokrywają rat kredytu zaciągniętego na inwestycje. Ponadto sama sieć oświetlanych dróg błyskawicznie wzrasta.

Prostszym, a także tańszym rozwiązaniem na obniżenie kosztów oświetlenia i zachowania komfortu mieszkańców jest dokładne załączanie i wyłączanie oświetlenia na każdej ulicy. Możliwość takiego oszczędnego gospodarowania energią elektryczną zapewniają sterowniki firmy AST System: ASTmini, ASTmidi i ASTmidi GPS.

Te niewielkie urządzenia mieszczą w sobie najbardziej zaawansowany na rynku system do zarządzania oświetleniem ulicznym. Z sekundową precyzją sterują załączaniem, wyłączaniem latarni. Za pomocą systemu GPS, dla wybranej ulicy dokładnie wyliczą czas wschodu, zachodu słońca na każdy dzień w roku. Takie wyliczenie pozwoli na idealne dopasowanie czasu świecenia i zapewni optimum zadowolenia mieszkańców korzystających z takiego rozwiązania. Sterowniki firmy AST System można zaprogramować tak, by w szczególne dni np. Wigilię czy dożynki, oświetlenie załączało się i wyłączało o nietypowych godzinach. Takich wyjątków można zaprogramować nawet 20. To co widzą mieszkańcy, to tylko mały wycinek możliwości sterowników ASTmini i ASTmidi. Komfortowe ustawianie parametrów, natychmiastowe sterowanie i czytelny sposób ustawień – to tylko niektóre ich zalety. Firma AST System dostarcza za darmo smartphone z aplikacją ASTmobile. To potężne narzędzie, które możesz już teraz pobrać z GooglePlay i zainstalować na dowolnym urządzeniu z systemem Android. Dzięki aplikacji możesz spokojnie, w dogodnym momencie, sterować oświetleniem. Nie wychodząc z samochodu odnajdziesz sterownik na mapie, bez otwierania szafy zobaczysz jego ustawienia, zmodyfikujesz parametry i jeśli potrzeba, serwisowo załączysz oświetlenie. Pomyślisz, a gdzie tu bezpieczeństwo? Wszędzie, sterowniki ASTmini i ASTmidi posiadają PIN zabezpieczający, hasła jednodniowe oraz kodowaną transmisję. Wszystko to i najnowocześniejszy system do sterowania oświetleniem dają poczucie spokoju i komfortu oraz bezpieczeństwa. Ograniczone finanse budżetów gmin wymagają gospodarności w ich wydatkowaniu, co z pewnością można uzyskać dzięki precyzyjnemu sterowaniu oświetleniem oraz łatwością rekonfiguracji pracy oświetlenia, co zapewniają produkty firmy AST System. Poprzez jego zastosowanie można skrócić czas świecenia w dowolnej porze roku, z jednominutową dokładnością załączyć redukcję lub w dowolny dzień tygodnia zmniejszyć natężenie. Dzięki wbudowanej w sterowniki AST rejestracji zdarzeń, można rozstrzygnąć spory z dostawcą energii, włączyć urządzenia do kompensacji mocy biernej, czy posiłkować się przy włączeniu oświetlenia danymi z fotokomórki.

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą PRENUMERATĘ.

   
STREFA DLA
PROFESJONALISTÓW

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 8

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

PIOTR KOŹLAREK styczeń-luty | 1 (24) 2016

Ekonomiczna jednowarstwówka

Drogi samorządowe stanowią około 95% sieci drogowej w Polsce. Taka skala sieci drogowej o znacząco niższym budżecie niż drogi krajowe i autostrady uzasadnia konieczność poszukiwania nowatorskich rozwiązań zarówno w podejściu teoretycznym, jak i wykonawczym. Muszą być one ekonomicznie uzasadnione i efektywne, ale przede wszystkim szybkie i bezproblemowe w wykonaniu.

styczeń-luty | 1 (24) 2016

Chemia drogowa w nowoczesnej odsłonie

Artykuł sponsorowany. Produkty, które zapewniają długotrwałą i bezproblemową eksploatację nawierzchni drogowych można podzielić na dwie grupy:

» stosowane w trakcie budowy – podczas układania gorących mieszanek min.-asf. np. bitumiczne taśmy dylatacyjne czy bitumiczne pasty – kleje do spoin technologicznych;

» stosowane na istniejącej nawierzchni – do jej utrzymania i naprawy (niedogęszczenia – rakowiny, spękania, rozszczelnione spoiny, zaniżenia nawierzchni itp.)