Aktualności

Miasto w świetLED

Artykuł sponsorowany. Za pomocą oświetlenia można projektować atrakcyjne wizualnie, bezpieczne dla mieszkańców i nowoczesne miasta. Modernizacja oświetlenia zewnętrznego zapewnia komfort użytkownikom dróg, zwiększa walory estetyczne oświetlanych ulic i obiektów, a przy tym pozwala na znaczne obniżenie kosztów eksploatacji. Planując wymianę oświetlenia, warto zaufać ekspertom, których realizacje wyróżniają się nie tylko w kraju, lecz także za granicą. Zakład Produkcji Sprzętu Oświetlenia ROSA jest jedyną w Polsce firmą, która specjalizuje się w projektowaniu i produkcji kompletnych systemów oświetlenia zewnętrznego.

Rozmowa ze Stanisławem Rosą, właścicielem Grupy ROSA Zakład Produkcji Sprzętu Oświetleniowego ROSA każdego roku realizuje setki projektów w kraju i za granicą. Wyróżnia je wysoka jakość oraz estetyka wykonania. Co sprawia, że Wasze realizacje przyciągają wzrok na ulicach?

Oświetlenie zewnętrzne nie tylko rozjaśnia przestrzeń, lecz także stanowi ważny element małej architektury. Zależy nam, by nasze rozwiązania były trwałe, estetyczne, energooszczędne, ale także dobrze komponowały się z otoczeniem. Mamy praktycznie nieograniczone możliwości produkcyjne i dzięki temu oprócz standardowych projektów realizujemy też indywidualne zamówienia. Przykładem może być inwestycja w Tychach, gdzie kształty słupów oświetleniowych zostały dopasowane do herbu miasta. Poza granicami kraju na szczególną uwagę zasługuje projekt ze Stanów Zjednoczonych z San Diego, tam to spiralne słupy aluminiowe wkomponowane zostały w przestrzeń bulwaru miejskiego oraz z Omanu, gdzie na specjalnych słupach o nietypowym kształcie zabudowaliśmy żaluzje chroniące strefę pieszą przed nadmiernym nasłonecznieniem.

Samorządy miast i gmin poszukują rozwiązań nie tylko efektownych wizualnie, ale przede wszystkim pozwalających na oszczędności. Czy możliwe jest zwiększenie efektywności świetlnej przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia energii?

Przy modernizacji oświetlenia zewnętrznego zachęcamy naszych klientów, by podeszli do tematu kompleksowo. Zainstalowanie opraw LED o zaawansowanej optyce pozwala w danej inwestycji na redukcję ilości słupów oświetleniowych i zwiększenie ich rozstawu, a to daje znaczne oszczędności przy dalszej eksploatacji. Poza tym połączenie słupów i opraw naszej produkcji stanowi estetyczny komplet wykonany z trwałego anodowanego aluminium, który będzie służył przez długie lata. Zestaw oświetleniowy ROSA to gwarancja jakości i najwyższej efektywności świetlnej.

OŚWIETLENIE ROSA LED – realne korzyści

Oprawy ROSA LED łączą unikalny design, innowacyjne źródło LED z technologią anodowania korpusów opraw oświetleniowych. Zapewniają klasę oszczędności A++ i są jednymi z najwydajniejszych na rynku. W porównaniu z innymi oprawami, osiągają zdecydowanie większą efektywność świetlną, bo nawet do 130lm/W. Pozwala to na zużycie energii mniejsze nawet o 73% (jak w przypadku oprawy Mira LED 36 porównywanej ze standardową oprawą S-70W) i gwarantuje żywotność minimum 50 000 godzin pracy. Materiał, z którego wykonane są oprawy, czyli anodowane aluminium, poza walorami estetycznymi zapewnia prawidłowe oddawanie ciepła i umożliwia dłuższą żywotność świetlną diod.

 

 

Firma stawia na nowoczesne rozwiązania. Wiele z nich opatentowaliście. Jesteście w stanie spełnić oczekiwania najbardziej wymagających klientów?

Zależy nam na ciągłym rozwoju. W tym roku uruchomiliśmy najnowocześniejszą na świecie linię do produkcji słupów aluminiowych. Zastosowane w niej rozwiązania chronione są patentem. Pełna automatyzacja procesu produkcji słupów aluminiowych pozwala na znacznie większą wydajność. W ciągu jednej minuty jesteśmy w stanie wyprodukować 1 m słupa aluminiowego. W efekcie produkcja dziesięciometrowego słupa marki ROSA trwa tylko 10 minut. Mamy również najnowocześniejsze laboratorium na terenie Polski. Dzięki badaniom, które przeprowadzamy na naszych produktach, wiemy jak będą się one zachowywać w przyszłości i możemy udzielić na nie wieloletniej gwarancji.

ROSA odnosi kolejne sukcesy. Ostatnio zostaliście wybrani jednym z najlepszych pracodawców w województwie śląskim. Co składa się na tak dobre wyniki?

Na sukces firmy składa się wiele czynników, ale najważniejsi są ludzie, którzy w niej pracują. Tradycja, doświadczenie, solidność, indywidualne podejście do każdego klienta podparte jednocześnie innowacyjnymi, kreatywnymi i ekologicznymi rozwiązaniami to atuty, które pozwalają nam z powodzeniem eksportować do kilkudziesięciu krajów na wszystkich kontynentach. Klient, który decyduje się na współpracę z naszą firmą, otrzymuje wsparcie i pomoc najlepszych fachowców w branży. Wysoce wyspecjalizowane kadry inżynierów oraz własna myśl techniczna są gwarancją profesjonalnej i sprawnej realizacji nawet najtrudniejszych zadań.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą PRENUMERATĘ.

   
STREFA DLA
PROFESJONALISTÓW

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 14 Strona 13 Strona 12 Strona 11 Strona 10 Strona 9 Strona 8 Strona 7 Strona 6 Strona 5 Strona 4 Strona 3 Strona 2 Strona 1 Strona 0

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

PIOTR KOŹLAREK styczeń-luty | 1 (24) 2016

Ekonomiczna jednowarstwówka

Drogi samorządowe stanowią około 95% sieci drogowej w Polsce. Taka skala sieci drogowej o znacząco niższym budżecie niż drogi krajowe i autostrady uzasadnia konieczność poszukiwania nowatorskich rozwiązań zarówno w podejściu teoretycznym, jak i wykonawczym. Muszą być one ekonomicznie uzasadnione i efektywne, ale przede wszystkim szybkie i bezproblemowe w wykonaniu.

Aktualności styczeń-luty | 1 (24) 2016

AST System – nowa jakość w sterowaniu oświetleniem ulicznym

Artykuł sponsorowany. Jak oświetlić gminną drogę, aby zrównoważyć koszty z komfortem mieszkańców? Standardem XXI wieku jest zapewnienie przez gminy oświetlenia ulicznego, gdy nad naszymi miastami i wioskami zapada zmrok. Nie do przecenienia jest możliwość poruszania się w nocy po oświetlonej drodze czy chodniku, by bezpiecznie znajomą drogą dotrzeć do celu. Taki komfort mieszkańców staje się obecnie wyzwaniem dla gmin i powiatów, które odpowiadają za nasze bezpieczeństwo na drogach. Koszty z tym związane systematycznie mogą spadać poprzez zastosowanie energooszczędnych lamp i reduktorów. Takie rozwiązania są jednakże drogie i w krótkim czasie nie zwracają się, bowiem oszczędności powstałe na skutek mniejszego zużycia energii nie pokrywają rat kredytu zaciągniętego na inwestycje. Ponadto sama sieć oświetlanych dróg błyskawicznie wzrasta.