Utrzymanie dróg

Śrubowe agregaty sprężarkowe wykorzystywane w drogownictwie

Niniejszy artykuł przybliża, jakie rozwiązania technologiczne sprawiły, że to właśnie sprężarki śrubowe są najczęściej stosowane w drogownictwie, zastępując wcześniejsze sprężarki tłokowe.

Sprężarki to maszyny służące do wytwarzania sprężonego powietrza. Mogą wykazywać się zróżnicowaną wydajnością, a więc bardzo ważne jest, aby dobrać je z jak największą precyzją w zależności do intensywności wykonywanej pracy. Parametry pracy sprężarki uzależnione są od dobru elementów agregatu, aby współpracując ze sobą, elementy wykazywały się wysoką sprawnością. W szczególności ważne jest dobranie silnika napędzającego sprężarkę, stopnia sprężającego oraz sprzęgła, aby oba elementy mogły ze sobą współpracować.

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą PRENUMERATĘ.

   
STREFA DLA
PROFESJONALISTÓW

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 0

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

AGNIESZKA KĘDZIERSKA maj-czerwiec | 3 (56) 2021

KORZYŚCI Z ZASTOSOWANIA NAWIERZCHNI ASFALTOWYCH

Od nowoczesnych nawierzchni oczekuje się przede wszystkim funkcjonalności, efektywności w budowie i utrzymaniu, trwałości oraz bezpieczeństwa użytkowania. Istotny jest też wpływ na środowisko oraz możliwość recyklingu. Rozwijające się dynamicznie technologie asfaltowe mają ogromny potencjał i dają największe możliwości w zakresie budowy trwałych i komfortowych dróg. Dlatego ponad 90% inwestorów, budując drogi utwardzone w Europie i na świecie, wybiera technologie asfaltowe.