Prawo w Pigułce

Milionowy prezent dla gmin

Nawet 80 mln zł zaoszczędzą gminy dzięki nowelizacji Prawa energetycznego, którą 21 maja br. przyjął Senat. Polskie samorządy nie będą już musiały ponosić całkowitych kosztów związanych z oświetleniem dróg krajowych i ekspresowych. Część z nich przejmie na siebie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Ustawa o zmianie ustawy Prawo energetyczne została przyjęta przez Senat z jedną doprecyzowującą poprawką 21 maja br. Zgodnie z nowym prawem gminy nadal będą płacić za utrzymanie części dróg krajowych – również tych, które znajdują się poza terenem zabudowy, lecz wymagają odrębnego oświetlenia. Poprzez poprawki senatorowie doprecyzowali, iż gminy będą ponosiły koszty utrzymania latarni wtedy, gdy drogi

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą PRENUMERATĘ.

   
STREFA DLA
PROFESJONALISTÓW

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 14

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Aktualności NINA KINITZ lipiec-sierpień | 4 (21) 2015

Kongres ITS w doborowej obsadzie

Systemy zarządzania ruchem, zbieranie i przetwarzanie danych o ruchu oraz standaryzacja rynku ITS - to zaledwie kilka z wielu bloków tematycznych, które przykuły uwagę uczestników VIII Polskiego Kongresu ITS (PKITS). Pozostałe prezentacje dotyczyły m.in. osiągnięć i perspektyw rozwoju Korei Południowej w dziedzinie ITS, poboru opłat, oraz Systemów Informacji i Bezpieczeństwa Ruchu. W tegorocznym kongresie uczestniczyło blisko 400 osób, z czego ok. 60% stanowili reprezentanci sektora samorządowego.