Aktualności

Tłumy na Autostradzie

Tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Budownictwa Drogowego Autostrada-Polska w Kielcach, która trwała od 13 do 15 maja, zgromadziła ponad 400 firm z 22 krajów na powierzchni sięgającej niemal 20 000 m2. Wystawę obejrzało ponad 15 000 gości.

Targi były jednak nie tylko miejscem ekspozycji, ale również spotkań ekspertów i praktyków z branży drogowej, w tym zarówno przedstawicieli samorządów oraz biznesu. Podczas „kieleckiego święta drogownictwa” dużym zainteresowaniem cieszył się Kongres Innowacji Infrastrukturalnych, w ramach którego zaprezentowano produkty i technologie stosowane m.in. w branży drogowej oraz mostowej. W programie targów pojawił się także Salon Kruszyw organizowany przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego, któremu towarzyszyła debata „Pełne wykorzystanie surowców”. W trakcie trzydniowego wydarzenia dyskutowano również o dobrych praktykach związanych z zawieraniem umów o roboty budowlane oraz specyfice

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą PRENUMERATĘ.

   
STREFA DLA
PROFESJONALISTÓW

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 4  Strona 3  Strona 2  Strona 1  Strona 0

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Aktualności NINA KINITZ lipiec-sierpień | 4 (21) 2015

Kongres ITS w doborowej obsadzie

Systemy zarządzania ruchem, zbieranie i przetwarzanie danych o ruchu oraz standaryzacja rynku ITS - to zaledwie kilka z wielu bloków tematycznych, które przykuły uwagę uczestników VIII Polskiego Kongresu ITS (PKITS). Pozostałe prezentacje dotyczyły m.in. osiągnięć i perspektyw rozwoju Korei Południowej w dziedzinie ITS, poboru opłat, oraz Systemów Informacji i Bezpieczeństwa Ruchu. W tegorocznym kongresie uczestniczyło blisko 400 osób, z czego ok. 60% stanowili reprezentanci sektora samorządowego.

lipiec-sierpień | 4 (21) 2015

Innowacyjne urządzenie bezpieczeństwa ruchu drogowego

Artykuł sponsorowany. Bariery drogowe TSB SofiBox – polski produkt, bezpieczeństwo na światowym poziomie. Oto idea, którą udało się zrealizować firmie Fiedor-bis, która stworzyła nowatorski produkt – barierę betonową w otulinie polietylenowej. Wytworzono ją z sumiennością i rzetelnością, aby poprawić bezpieczeństwo na drogach całego świata.