Prawne Zeszyty Drogowe

Oznakowanie dróg a ruch ciężarowy

Z każdym rokiem zwiększa się udział samochodów ciężarowych w ruchu – zarówno tych dostawczych, jak i cięższych. W związku z tym na wielu drogach lokalnych nasilenie ruchu staje się problemem, nie zawsze jednak ustanowienie zakazu ruchu pojazdów ciężarowych jest właściwym postępowaniem. Warto szukać rozwiązań kompromisowych, które z jednej strony zredukują ruch ciężarowy, a z drugiej zezwolą na niego w sytuacjach koniecznych.

W polskich miastach z roku na rok przybywa nowych samochodów – zarówno osobowych, jak i dostawczych, a ponadto zwiększa się udział pojazdów ciężarowych w ruchu. Mimo dość dobrze rozwiniętej sieci kolei w naszym kraju nadal tranzyt drogowy jest bardzo korzystny finansowo dla mniejszych firm i dostaw towarów.

Poza tym stale rośnie liczba realizowanych w Polsce budów, zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i biurowo-handlowym oraz przemysłowym. Dynamiczny rozwój branży budowlanej niewątpliwie jest zjawiskiem pozytywnym, jednakże wszystkie te aspekty nieodłącznie wiążą się z koniecznością wprowadzenia na polskie drogi większego natężenia ruchu ciężarowego, dostawczego itp. (nikt chyba nie wyobraża sobie dowożenia materiałów do budowy domu samochodem osobowym).

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą PRENUMERATĘ.

   
STREFA DLA
PROFESJONALISTÓW

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 35  Strona 36  Strona 37  Strona 38  Strona 39  Strona 40

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE