Konkurs

Która gmina jest najlepiej oświetlona?

Już w pierwszej połowie stycznia br. poznamy wyniki Konkursu na Najlepiej Oświetloną Gminę i Miasto oraz Najlepszą Inwestycję Oświetleniową. Uroczyste wręczenie nagród dla laureatów odbędzie się podczas Międzynarodowych Targów Sprzętu Oświetleniowego ŚWIATŁO 2016.

Tegoroczna, 17. edycja konkursu jest kontynuacją jego wieloletniej tradycji, którą zainicjował Związek Pracodawców Warszawy i Mazowsza. Od wielu lat organizacją wydarzenia zajmuje się Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego. Zadaniem konkursu jest propagowanie i upowszechnianie dobrych oraz innowacyjnych rozwiązań, a także pokazywanie wzorów do naśladowania. Organizatorzy stawiają sobie za cel prezentowanie nowoczesnych i energooszczędnych rozwiązań technicznych, które umożliwiają osiągnięcie znacznych oszczędności związanych z zużyciem energii elektrycznej. Związek promuje także inwestycje zwiększające bezpieczeństwo publiczne i ruchu drogowego.

Promocja dobrych praktyk

W konkursie rywalizują urzędy miast i gmin, inwestorzy, deweloperzy, a także właściciele oraz zarządcy obiektów, spółdzielni mieszkaniowych i wspólnot mieszkaniowych. Realizacje mogą też zgłaszać firmy wykonawcze, biura projektowe i indywidualni projektanci oraz producenci sprzętu, który znalazł zastosowanie w danej inwestycji. Nie tylko tytuł laureata konkursu, lecz już sam udział w wydarzeniu stanowi dobrą formę promocji dla podmiotów zgłaszających inwestycję oświetleniową. Uczestnictwo w nim jest bowiem dowodem dbałości o racjonalne wykorzystanie energii elektrycznej, a także komfort życia i bezpieczeństwo mieszkańców.

Kto wygra konkurs?

Odpowiedź na to pytanie poznamy już w połowie stycznia – wyniki zostaną opublikowane na stronach internetowych organizatora i partnerów, a uroczyste wręczenie nagród dla laureatów nastąpi 27 stycznia br. w Warszawie.


W celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących konkursu zapraszamy do kontaktu z organizatorem: tel. (22) 843-20-19, e-mail: biuro@pzpo.pl, www.pzpo.pl.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą PRENUMERATĘ.

   
STREFA DLA
PROFESJONALISTÓW

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 59  Strona 60

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

PIOTR KOŹLAREK styczeń-luty | 1 (24) 2016

Ekonomiczna jednowarstwówka

Drogi samorządowe stanowią około 95% sieci drogowej w Polsce. Taka skala sieci drogowej o znacząco niższym budżecie niż drogi krajowe i autostrady uzasadnia konieczność poszukiwania nowatorskich rozwiązań zarówno w podejściu teoretycznym, jak i wykonawczym. Muszą być one ekonomicznie uzasadnione i efektywne, ale przede wszystkim szybkie i bezproblemowe w wykonaniu.

NINA KINITZ styczeń-luty | 1 (24) 2016

W stronę smart city

Polskie samorządy coraz częściej wdrażają koncepcję inteligentnych miast. O miano „smart” walczą już nie tylko duże miasta jak Wrocław czy Warszawa – w wyścigu po oszczędności i optymalizację procesów uczestniczy już także m.in. Płock, Rzeszów i Białystok. Ważnym elementem smart city jest inteligentne oświetlenie drogowe. Jakie możliwości niesie za sobą jego wdrożenie? Zapytaliśmy o to dr. Łukasza Kulasa z Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej, jednego z koordynatorów dużego międzynarodowego projektu badawczo-rozwojowego tworzącego zaawansowane rozwiązania w obszarze smart city.