Wydarzenia

Najjaśniejsze targi w stolicy

Ponad 14 tys. odwiedzających przyciągnęły XXIII Międzynarodowe Targi ŚWIATŁO 2016, które trwały od 27 do 29 stycznia br. Uwagę całej branży przykuły nie tylko stoiska ekspozycyjne, ale również specjalistyczne konferencje, szkolenia i warsztaty odbywające się w Warszawskim Centrum Wystawienniczym EXPO XXI. DROGI gminne i powiatowe Fot. Agencja

Tegoroczne targi odwiedzili przedstawiciele samorządów, projektanci instalacji elektrycznych, architekci oraz producenci i dystrybutorzy sprzętu oświetleniowego. W gronie zwiedzających i wystawców pojawili się też goście z zagranicy – zarówno z państw Unii Europejskiej, jak i odległych krajów azjatyckich. Przybyli goście uczestniczyli także w odbywających się równolegle Targach Elektrotechnika oraz wystawie Teletechnika.

Wiedza i nowości rynkowe

Największe zainteresowanie przedstawicieli zarządów dróg oraz przedstawicieli urzędów wzbudziło seminarium zatytułowane Praktyczne aspekty doboru i serwisowania oświetlenia na terenie miasta i gminy. Uczestnicy szkolenia poznali sposoby unikania najczęstszych pułapek wynikających z nieprecyzyjnego określania wymagań dotyczących źródeł opraw i instalacji oświetleniowych, które czyhają na inwestorów oraz użytkowników. Dowiedzieli się też jak prawidłowo tworzyć specyfikację przetargową inwestycji oświetleniowych. Prelegenci omówili również najważniejsze kryteria wyboru opraw oświetlenia drogowego oraz rozstrzygnęli kwestie istotne dla wszystkich zarządców dróg, m.in.: czy lepiej postawić mniej wyższych słupów, czy więcej niższych oraz jak zabezpieczyć się przed naciąganiem wyników symulacji komputerowych. Przedstawiona została także m.in. analiza porównawcza kosztów wdrożenia różnych rozwiązań w zakresie oświetlenia sodowego oraz LED-owego.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą PRENUMERATĘ.

   
STREFA DLA
PROFESJONALISTÓW

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 63  Strona 64

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Wydarzenia marzec-kwiecień | 2 (25) 2016

Zaproszenie

Redakcja magazynu DROGI gminne
i powiatowe
zaprasza wszystkich zarządców dróg
oraz starostów, prezydentów miast, burmistrzów i wójtów na
KONFERENCJĘ OŚWIETLENIOWĄ,
która odbędzie się
w dniach 7–8 czerwca 2016 r., w Warszawie

marzec-kwiecień | 2 (25) 2016

Wszystkie drogi prowadzą do Kielc

XXII Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA - POLSKA to największe wydarzenie tego sektora w Europie środkowo-wschodniej oraz jedno z najważniejszych na Starym Kontynencie. Co roku w czasie wydarzenia swoją ofertę prezentuje ponad 400 firm z ponad 20 krajów całego świata. Wystawa zajmuje 20 000 metrów kwadratowych. Kolejna edycja targów już od 31 maja do 2 czerwca 2016 r. w hali Targów Kielce.