Wydarzenia

Harmonia w Białce Tatrzańskiej

Podobnie jak w zeszłym roku, spotkaniu organizowanemu przez Intergraph Polska będzie towarzyszyło hasło przewodnie – tym razem jest nim „harmonia”. Celem, jaki przyświeca organizatorom, jest pokazanie, że sama współpraca, bez odpowiedniej synchronizacji działań w celu zrealizowania wspólnej idei, nie gwarantuje odniesienia sukcesu. Poza współpracą, niezbędne jest także zgodne oraz synchroniczne działanie w realizacji zamierzonego celu.

W tym roku duży nacisk zostanie położony na technologie geoinformatyczne związane z zarządzaniem majątkiem, w tym m.in. infrastrukturą drogową. Ponadto agenda spotkania przewiduje także sesję poświęconą prawnym i technicznym aspektom wykorzystania map numerycznych, stanowiących niezbędny materiał referencyjny wykorzystywany w systemach dotyczących zarządzania infrastrukturą drogową. Bogaty program merytoryczny zostanie uzupełniony częścią praktyczną oraz dodatkowymi atrakcjami, m.in. cieszącą się dużym powodzeniem grą terenową – geocaching oraz Biegiem na Banię.

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą PRENUMERATĘ.

   
STREFA DLA
PROFESJONALISTÓW

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 63

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Wydarzenia lipiec-sierpień | 4 (21) 2015

GISforum 2015

Konferencja, która odbędzie się w dniach 14-15 października br., to ważne miejsce na mapie wydarzeń poświęconych rozwiązaniom informacji przestrzennej. Uczestnicy wydarzenia organizowanego we wrocławskim hotelu Mercure podejmą dyskusję na temat najważniejszych aspektów prawnych, organizacyjnych oraz technologicznych dotyczących SIP-ów.

Aktualności NINA KINITZ lipiec-sierpień | 4 (21) 2015

Kongres ITS w doborowej obsadzie

Systemy zarządzania ruchem, zbieranie i przetwarzanie danych o ruchu oraz standaryzacja rynku ITS - to zaledwie kilka z wielu bloków tematycznych, które przykuły uwagę uczestników VIII Polskiego Kongresu ITS (PKITS). Pozostałe prezentacje dotyczyły m.in. osiągnięć i perspektyw rozwoju Korei Południowej w dziedzinie ITS, poboru opłat, oraz Systemów Informacji i Bezpieczeństwa Ruchu. W tegorocznym kongresie uczestniczyło blisko 400 osób, z czego ok. 60% stanowili reprezentanci sektora samorządowego.