Wydarzenia

GISforum 2015

Konferencja, która odbędzie się w dniach 14-15 października br., to ważne miejsce na mapie wydarzeń poświęconych rozwiązaniom informacji przestrzennej. Uczestnicy wydarzenia organizowanego we wrocławskim hotelu Mercure podejmą dyskusję na temat najważniejszych aspektów prawnych, organizacyjnych oraz technologicznych dotyczących SIP-ów.

Uczestnikami konferencji będą przedstawiciele biur projektowych i geodezyjnych, infrastruktury transportu, zakładów przemysłowych, przedsiębiorstw sieciowych oraz administracji publicznej. Podczas GISforum nastąpi wymiana opinii i doświadczeń pomiędzy twórcami prawa i standardów technicznych, użytkownikami oraz dostawcami rozwiązań typu GIS. Spotkanie stanie się sposobnością do zestawienia praktycznych aspektów zastosowania systemów informacji oraz danych przestrzennych w różnych organizacjach z wiedzą ekspercką w zakresie technologii i nie tylko. Poznaniu najnowszych trendów oraz przetestowaniu aplikacji służyć będą także stoiska ekspozycyjne firm technologicznych uczestniczących w forum.

Kluczowe tematy poruszane podczas tegorocznej konferencji we Wrocławiu dotyczyć będą m.in. zaawansowanej analityki przestrzennej, wykorzystania danych ze skaningu laserowego do budowania modeli, przetwarzania, automatyzacji i standardów danych 3D, integracji danych 2D i 3D, modelowania infrastruktury miast 3D,

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą PRENUMERATĘ.

   
STREFA DLA
PROFESJONALISTÓW

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 62

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

Wydarzenia lipiec-sierpień | 4 (21) 2015

Harmonia w Białce Tatrzańskiej

Podobnie jak w zeszłym roku, spotkaniu organizowanemu przez Intergraph Polska będzie towarzyszyło hasło przewodnie – tym razem jest nim „harmonia”. Celem, jaki przyświeca organizatorom, jest pokazanie, że sama współpraca, bez odpowiedniej synchronizacji działań w celu zrealizowania wspólnej idei, nie gwarantuje odniesienia sukcesu. Poza współpracą, niezbędne jest także zgodne oraz synchroniczne działanie w realizacji zamierzonego celu.

Aktualności NINA KINITZ lipiec-sierpień | 4 (21) 2015

Kongres ITS w doborowej obsadzie

Systemy zarządzania ruchem, zbieranie i przetwarzanie danych o ruchu oraz standaryzacja rynku ITS - to zaledwie kilka z wielu bloków tematycznych, które przykuły uwagę uczestników VIII Polskiego Kongresu ITS (PKITS). Pozostałe prezentacje dotyczyły m.in. osiągnięć i perspektyw rozwoju Korei Południowej w dziedzinie ITS, poboru opłat, oraz Systemów Informacji i Bezpieczeństwa Ruchu. W tegorocznym kongresie uczestniczyło blisko 400 osób, z czego ok. 60% stanowili reprezentanci sektora samorządowego.