Warto Wiedzieć

Olsztyn świeci przykładem

Stolica Warmii i Mazur kolejny raz została wybrana najlepiej oświetlonym miastem w Polsce. Laur został przyznany nie tylko w kategorii oświetlenia ulic miasta, ale także iluminacji okazjonalnej. Decyzje przedstawicieli Polskiego Związku Przemysłu Oświetleniowego pokazują, że kierunek obrany przez władze Olsztyna około dekady temu był słuszny.

Największe miasto Warmii i Mazur nagrody w konkursie na „Najlepiej oświetloną gminę i miasto” odbierało już za 2015 i 2017 rok. Teraz do kolekcji samorządu trafił kolejny laur. W międzyczasie był wyróżniany za poszczególne, konsekwentnie realizowane inwestycje.

[ . . . ]

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą PRENUMERATĘ.

   
STREFA DLA
PROFESJONALISTÓW

PRZEJDŹ DO PEŁNEJ WERSJI ARTYKUŁU

 Strona 53  Strona 54  Strona 55

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

GRZEGORZ ROMANOWCZ marzec-kwiecień | 2 (49) 2020

Inwestorze bądź niezależny! Zabezpiecz się przed zejściem wykonawcy z placu budowy

Pomimo upływu lat i wzrostu doświadczenia inwestorów i generalnych wykonawców, problemy związane z realizacjami inwestycji drogowych nie znikają. Co więcej, pewne niekorzystne zjawiska zyskują na sile. Wciąż nie rozstrzygnięto kwestii waloryzacji kontraktów publicznych. Wynagrodzenia pracowników rosną, tak jak i ceny materiałów. Zmniejsza się marża na kontraktach, co niejednokrotnie prowadzi do zejścia wykonawcy z placu budowy. To problem, z którym narzędzia ubezpieczeniowe radziły sobie do tej pory… niedostatecznie. Aż do teraz.