Technologie

LAMPY SOLARNE W OŚWIETLENIU DROGOWYM – TEORIA I PRAKTYKA

To temat, który wraz z rosnącym zainteresowaniem ekologicznymi i energooszczędnymi rozwiązaniami mocno zyskuje na popularności. Coraz więcej miast i gmin decyduje się na inwestycje w solarne oświetlenie uliczne. Redukuje to koszty utrzymania oświetlenia oraz przyczynia się do zmniejszenia emisji CO2 do atmosfery.

Z ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  • czym charakteryzują się lampy solarne,
  • jak konserwować dany rodzaj oświetlenia,
  • jakie są zalety stosowania lamp solarnych.

W artykule przedstawimy definicję i zasadę działania lamp solar- nych. Omówimy różne rodzaje lamp solarnych stosowanych w oświetleniu drogowym oraz wskażemy, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze takiego oświetlenia.

Aby przeczytać artykuł w wersji elektronicznej, musisz posiadać opłaconą PRENUMERATĘ.

   
STREFA DLA
PROFESJONALISTÓW

ZOBACZ ARTYKUŁY O TEJ SAMEJ TEMATYCE

MICHAŁ STAWOWIAK lipiec-sierpień | 4 (75) 2024

MASZYNY WYKORZYSTYWANE DO UTRZYMYWANIA DRÓG W SEZONIE LETNIM

Omówienie poszczególnych grup maszyn wykorzystywanych do bieżącego utrzymywania dróg warto rozpocząć od analizy własności użytkowych zamiatarek drogowych. Zamiatarki w okresie pozimowym wykorzystywane są przede wszystkim do zamiatania z dróg i ulic rozsypanego podczas prowadzenia „akcji zima” materiału uszorstniającego. Materiałem tym zwykle jest piasek, żwir, drobno zmielony grys oraz nieroztopiona sól drogowa.

REDAKCJA lipiec-sierpień | 4 (75) 2024

III OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA DROGI SAMORZĄDOWE 2024 ZA NAMI! RELACJA Z WYDARZENIA

13 czerwca 2024 r. w centrum konferencyjno-szkoleniowym BusinessWell w Poznaniu odbyła się III ogólnopolska konferencja „Nowe zasady projektowe dróg w praktyce samorządów 2024” zorganizowana przez naszą redakcję. Wydarzenie obfitowało w 12 ciekawych prelekcji ekspertów z zakresu drogownictwa. Zapraszamy do zapozna- nia się z relacją z wydarzenia, w którym uczestni- czyło blisko 120 osób.